Jesteś tutaj

Wodociągowa Spartakiada - Mielno 2018


W dniach 18 – 19 Maja 2018 r. odbyła się XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego.

Miło jest nam poinformować, iż Nasze przedsiębiorstwo po raz pierwszy postanowiło wysłać do boju naszych pracowników.

W Spartakiadzie wzięło udział 61 przedsiębiorstw z całego kraju, wystawiając swoje reprezentacje, które liczyły od kilku do  nawet 80 zawodników.

W sumie do rywalizacji przystąpiło ponad 2 tysiące zawodników.

 

Nasza Reprezentacja na tle dużych i silnych przedsiębiorstw przypominała garstkę Spartan stających do walki z armią Perską.

Nasi Spartanie:

1.

Grzanka Bożena

2.

Michalska Joanna

3.

Tylnicka Małgorzata

4.

Walnik Monika

5.

Borecki Dawid

6.

Cebo Grzegorz

7.

Ćwik Dariusz

8.

Jurczyk Grzegorz

9.

Kędzierski Wojciech

10.

Nocoń Dawid

11.

Rogóż Waldemar

12.

Siwiecki Zdzisław

13.

Stach Brunon

14.

Stochel Andrzej

15.

Szafarczyk Dawid

16.

Ziaja Sebastian

17.

Żak Rafał

 


Odnieśli ogromny sukces zajmując czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach, niejednokrotnie stając na podium i wygrywając dwie konkurencje (wyniki poszczeólnych konkurencji):

I – miejsce - wyścig na torze Formuły 1:    Dawid Szafarczyk,

I – miejsce - wyścig rowerami czterokołowymi:    Dawid Borecki,

II - miejsce – ruroskoczki:    Joanna Michalska, Monika Walnik, Wojciech Kędzierski, Rafał Żak, Dawid Nocoń, Zdzisław Siwiecki,

 

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy bardzo wysokie 7 miejsce (zobacz generalne podsumowanie), co okazało się najlepszym wynikiem debiutantów w ostatnich latach.

Zdobyliśmy w klasyfikacji generalnej 1505 punktów, a do miejsca na podium zabrakło niewiele, tylko 108 punktów.

PWiK Olkusz na pewno zostanie zapamiętane wśród innych uczestników spartakiady, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Pozdrawiamy wszystkie przedsiębiorstwa, które brały udział w Spartakiadzie, a w szczególności: Kraków, Bydgoszcz, Siedlce, Opole, Dąbrowe Górniczą, …… i dziękujemy za walkę „fair play”.

Tak spektakularny wynik nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania, wzajemnej solidarności i włożonej pracy wszystkich osób biorących udział w Spartakiadzie, a także zespołu organizacyjnego.

Zapraszamy do galerii zdjęć: