Jesteś tutaj

Kradzież żeliwnych pokryw !!!


Ostatnio na terenie Olkusza nasiliły się przypadki kradzieży żeliwnych pokryw włazów kanalizacyjnych.

 Jest to zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Zapadnięcie się w otwartą studzienkę kanalizacyjną, najechanie rowerem lub samochodem na otwarty wpust - mogą skończyć się tragicznie. Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu apeluje do właścicieli skupów złomu, by nie przyjmowali żeliwa pochodzącego z kradzieży elementów miejskiej armatury kanalizacyjnej.

Przestrzegamy również złodziei – odpowiedzą nie tylko za kradzież, ale przede wszystkim za narażenie na utratę zdrowia i życia ludzkiego.

Zwracamy się do mieszkańców apelujemy również do pieszych, kierowców i rowerzystów

Prosimy mieszkańców zwracajcie uwagę na otwarte wpusty uliczne i studnie kanalizacyjne. Pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu natychmiast po zgłoszeniu takich przypadków uzupełniają ubytki. Jeśli ktoś z mieszkańców zauważy brak pokrywy kanalizacyjnej to prosimy o kontakt z Pogotowiem Kanalizacyjnym pod numerem telefonu 32 643 01 74 alarmowy 994 (bezpłatny czynny całą dobę).

Jeśli ktoś jest świadkiem kradzieży prosimy o kontakt z Policją lub Strażą Miejską. 

Kradzież kratki wpustu ulicznego lub pokrywy kanalizacyjnej studni
to zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego!!!

Dlatego też zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie policji (tel. 997), straży miejskiej (tel. 32 647 89 00, 602 583 610) nietypowych czy podejrzanych działań prowadzonych przez nieoznakowane osoby, (które nie są oznakowane logo służb, kanalizacyjnych, przy infrastrukturze kanalizacyjnej. Prosimy również o zapisywanie marki i numerów rejestracyjnych samochodu, którym takie osoby się poruszają.